Ürün Tanıtımı

Baofeng Üç Yeni Mobil Telsiz Cihazı Duyurusu Yaptı (UV-50X2, UV-25X2, UV-25X4)

Baofeng firması mobil telsiz serisini yenileyerek üç yeni modeli piyasaya sürüyor.

Renkli bir değişim

Yeni UV X serisi cihazların en göze çarpan özelliklerinden birisi renkli bir LCD gösterge ekranına sahip olmaları ve ekrandaki her bir öğe bağımsız olarak yapılandırılabilir olarak dizayn edilmiş. Aracınızda karanlık bir bölgede çalışması veya aydınlık bir yere montaj yapmanız farketmez, LCD görüntüyü ortamınız için uygun renklere göre yapılandırabilirsiniz.

Dual (ikili) ve Quad (Dörtlü) Bant Telsiz

Yeni UV- X Serisi telsiz cihazları, birden fazla bantta çalışır şekilde dizayn edilmişleridir. Dual bant modeller 144 MHz veya 430 MHz, Quad bant model UV-25X4 ise 144 MHz, 220MHz, 350MHz veya 430 MHz hem alış, hemde gönderim (TX/RX) bantlarında çalışabilmektedirler. Dual olanlar iki bant, Quad bant olan ise üç bant frekans dinleme aynı anda yapabilmektedir. Yani VHF-UHF karışık, VHF-VHF veya UHF-UHF aynı bantlarda dinleme ayarlama yapmanız mümkün.

UV-25X2 modeli aslında size tanıdık gelebilir. Hali hazırda QYT KT-8900D veya Zastone MP380 olarak piyasada bir süredir satışta.

 

UV-25X2
25 Watt Dual Bant
UV-25X4
25 Watt Quad Bant
 UV-50X2
50+ Watt Dual Bant

Arıca yeni gelen bir özellikle kanal frekans değerleri hem nümerik, hem de isim verildiğinde nümerik + isim olarak aynı anda gösterilebilmektedir. Göstergede ayrıca röle istasyon bilgileri de gösterilebilmektedir. Artık güç veya ton ayarlarını yapmak için bir kanalı silmek ve yeniden programlamak zorunda kalmayacaksınız.

Düzenlenebilir kanallar

Yeni X-Serisi modeller ayrıca düzenlenebilir kanal özelliğine sahiptirler. Bir kanalın frekansı depolandığında programlamadan sonra tüm kanalın gelişmiş ayarlarını değiştirmenize izin verir; Bunlar, tone bilgisi, squelch, sinyal, güç, tarama ve daha fazlası.

Frekans aralığı tarama

Frekans modundayken, Yeni X-Serisi yeni özellik olarak tarama için belirli bir frekans aralığına girmenize izin vermektedir. Artık bir bilgisayardan VFO aralığını düzenlemek zorunda değilsiniz veya bandın sadece küçük bir bölümünü taramak istediğinizde bütün bandı baştan sona taramak zorunda kalmayacaksınız. LCD ekran menüsünde tercih ettiğiniz frekans aralığını düzenleyebilirsiniz.

DTMF Uzaktan Komut

Btech X-Serisi yeni cihazlar uzaktan komutlara yanıt verebiliyorlar. Uzaktan DTMF tonları göndererek hem cihazın gönderim yapmasını engelleyebilir, hatta tüm fonksiyonlarını devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı kalmış bir cihazı ise DTMF ton gönderip tekrar eski haline döndürmek de mümkün. Uzaktan mikrofonu açmak da mümkün olmaktadır.

Bilgisayardan programlamak

Diğer Baofeng cihazlarda olduğu gibi bu yeni cihazlarında CHIRP uygulaması ile bilgisayardan programlanmaları mümkündür. Daha önce benzer tip bir cihaz kullanıyorsanız, CHIRP ile o cihazdaki ayar ve kanalları yeni Baofeng modellere taşımak mümkündür.

Kutudan neler çıkıyor

Telsiz cihazının kendisi yanında, Hoparlörlü Mikrofon, DC Konnektör Kabloları, Radyo ve Mikrofon Bracket, Montaj donanımı ve Kolay Kullanım Kılavuzu

Fiyat?

Yeni Baofeng cihazlar $114 seviyesinden başlayan fiyatlarla www.baofengtech.com/store, Amazon veya diğer satış noktalarında bulunmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.