Nasıl Yapılır

Kopan Koaksiyel Kablo Nasıl Tamir Edilir?

Yanlışlıkla koaksiyel kablonuzu kopardıysanız veya uzatma ihtiyacınız olduğunda minimum kayıpla aşağıdaki şekilde ekleme yapabilirsiniz.

Adım 1. Öncesinde sırasıyla koaksiyel kablodan biraz kalın yaklaşık 8, 5 ve 2cm uzunluklarında 3 parça makaron (ısıyla daralan) kesin ve kablolardan birine bağlamadan önce geçirin. Sonrasında kabloların her iki tarafını açıp aşağıdaki resimdeki gibi yapınız.

CR1

Adım 2. tercihen bulabilirseniz soldaki resimdeki gibi kablo bağlantı terminali veya olmazsa sağdaki gibi kablo sonlandırma terminali kullanıp alttaki resimdeki gibi merkez kabloları birbirine bağlayın. Bu terminallerden hiç yoksa elinizde hazırda güzel bir şekilde orta kabloları lehimleyin

 

CR2

Adım 3. İlk en kısa makaronu orta kablo bağlantısı üzerinde getirip ısıtıp daraltın.

CR3

Adım 4. Sonrasında aşağıdaki resimdeki gibi dış kabloları birbirine bağlayın ve düzgünce lehimleyin.

CR4

Adım 5. Üstünü bakır bant ile sarın.

CR5

Adım 6. Orta ebat makaronu bağlantının üstüne ortalayacak şekilde pozisyonlandırıp ısıtıp daraltın ve sabitleyin.

CR6

Adım 7. Son olarak en uzun makaronuda hepsinin üzerine geçirip onu da ısıtıp daraltın. Böylece sağlan bir bağlantınız olacaktır.

CR7

Kaynak ve çeviri: http://www.saunalahti.fi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.