Nasıl YapılırRöle

Telegram Üzerinden Röle ve Uydu Botları İle Bilgi Almak

Amatör telsizci olup seyahat ettiğiniz bölgelerdeki Röle istasyonlarının bilgilerini hızlıca bulmak istiyorsanız ve Telegram kullanıyorsanız artık çok pratik şekilde bu bilgilere erişebilirsiniz.  TA1ANW Buğra Canata tarafından oluşturulan bu bot hizmetlerinin işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Telegram Röle Botu

Telegram Röle Botu

Bu botu Telegram üzerinde kurmak için https://t.me/telsizbot linkine tıklayın, otomatik Telegram açılacaktır ve alt kısımdan Join (Katıl) veya Start (Başlat) tıklayın. Veya Telegram uygulamasında arama yerine @telsizbot yazın ve ekleyin. Nasıl kullanılacağı zaten yazıyor. Basitçe şehir ismi yazın ve gönderin. O şehrin Röle ve varsa APRS bilgilerini verecektir.

Röle

Veritabanı olarak Radyo Amatörleri TA RÖLE veritabanını kullanıyor.

Telegram Uydu Botu

Benzer şekilde bulunduğunuz şehir üzerinden geçecek amatör uyduları takip etmek isterseniz https://t.me/uyducubot linkine tıklayıp Telegram’a ekleyin veya @uyducubot olarak arayıp ekleyin.

UyduBot

Mors Botu

Bir diğer faydalı bulacağınız bot ise mors botudur. https://t.me/morscubot tıklayarak botu aktif edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Add Blocker uygulamanızı bu site için devre dışı bırakın. Rahatsız edici bir reklam uygulamamız yoktur. Please turn the Add Blocker off as you may see there is no annoying ads in the blog.